The Best Source of Muslim Shia Videos
Online Viewers: 645

Unit Price vs Price *What\'s the Difference? | Math for Kids | English

  • Embed Video
  • Add to Favourites

7393 Views


Unit Price Vs Price *What\'S The Difference? | Math For Kids | English
What is Unit Price? The unit price is the cost for one unit of an article we want to buy. In this educational video for kids, you’ll learn how to find the unit price by dividing the total price by the number of units in the group. SUBSCRIBE https://tinyurl.com/yckbu4r5 WATCH MORE... Show More >>
Having difficulty playing this video? Click here and let us know.
ShiaTV does not endorse any User Submission or any opinion, recommendation, or advice expressed therein, and ShiaTV expressly disclaims any and all liability in connection with User Submissions.

Comments

Add Comment
Be first to post Comment. Click here
ShiaTV.net